Rekonstrukce

HALOVÉ OBJEKTY > Rekonstrukce

REKONSTRUKCE HAL A ÚPRAVY STÁVAJÍCÍCH PROVOZŮ

Při rekonstrukci starších hal provádíme opravy či výměny stěnových a střešních plášťů, současně umíme měnit prostorové dispozice a účel původních hal. Zaměřujeme se na energetické audity hal a vhodný návrh vytápění/chlazení haly a dalších provozních celků. Abychom dosáhli co nejvýhodnější ceny, provádíme přesné statické nadimenzování použitých materiálů. Díky tomu neplatíte žádný zbytečný materiál navíc.

NEJČASTĚJI POPTÁVÁTE

  • Dodatečné zateplení objektů
  • Výměna či rekonstrukce střešních světlíků
  • Výměna výplní otvorů (okna, dveře, prosklené fasády aj.)
  • Průmyslová sekční vrata a rolovací vrata
  • Návrh a realizace změny vytápění, chlazení, nebo větrání objektů
  • Velíny do halových objektů a vestavby v halách
  • Efektivní rozdělení vnitřních prostor administrativních budov, kancelářských budov a prodejních center
  • Nástavby na stávající halové konstrukce – pomocí lehké ocelové konstrukce či nástavby z CLT panelů
  • Demolice objektů
  • Výkopové práce vlastní mechanizací s autodopravou

REKONSTRUKCE STĚNOVÝCH PLÁŠŤŮ

Sendvičové PIR panely (rychlá montáž, velmi dobré tepelně-izolační vlastnosti i při menších tloušťkách opláštění, lehký plášť – nezatěžuje enormně stávající konstrukci, velmi dobrá odolnost proti povětrnostním vlivům, bez požární odolnosti)
Sendvičové minerální panely (požární odolnost – využití jako požární stěny či požární předěly, kompaktní prvek – rychlá montáž, vyšší hmotnost a horší tepelně-izolační vlastnosti oproti PUR/PIR)
Trapézové plechy (ekonomické řešení pro nezateplené skladové haly, rychlá montáž)
Trapézové plechy s flísem (vhodné zejména pro zemědělské stavby a stavby s agresivním prostředím, rychlá montáž)

OPRAVY FASÁDY

Skládané a provětrávané fasády – dají se použít jak u nových objektů, kde je nosný skelet tvořený z oceli či železobetonu, tak i pro zděné stavby ať již nové nebo stávající. Provětrávaná fasáda zcela nahradí klasické zateplení polystyrenem. Pomáhá odvětrání vlhkosti ze zdiva, je bezúdržbová s životností až 50 let, má estetický vzhled – jakýkoliv výběr fasádního obkladu, a je požárně odolná.
Protipožární stěny – nosnou konstrukci protipožárních stěn tvoří rám sestavený z ocelových pozinkovaných profilů. Oddělují vnitřních provozy s rozdílnou požární zátěží a zvyšují požární odolnost stávajících stěn.

REKONSTRUKCE STŘEŠNÍCH PLÁŠŤŮ

Sendvičové PIR panely (rychlá montáž, téměř žádná další údržba, velmi dobré tepelně-izolační vlastnosti i při malých tloušťkách panelů)
Skládaný střešní plášť s hydrofólií (celistvost konstrukce – vhodné i pro velké střechy bez dělení, možnost i pro ploché střechy s atikou – tvar haly „kostka“, různé možnosti požárních odolností podle skladby střechy)
Sendvičové minerální panely (vysoká požární odolnost, rychlá montáž, bez nutnosti údržby)
Trapézové plechy (ekonomické řešení pro nezateplené haly zejména sklady s flísem pro stáje a kompostárny)

Reference